Ultrasonografické vyšetrenie (sono)

MUDr. Jana Celušňáková
MUDr. Kornélia Schmidtová

O ambulancií

V Diagnostickom centre sú k dispozícii dve ultrasonografické pracoviská, na ktorých sa robia vyšetrenia súčasne, čo výrazne prispieva k skráteniu čakacích dôb na minimum.
Pacient prichádzajúci na vyšetrenie odovzdá svoju žiadanku na vyšetrenie sestre, ktorá ho podľa poradia vyzve, aby vošiel do kabínky a povie mu, ako sa má na vyšetrenie pripraviť, napr. pri vyšetrení ciev DK obnažiť nohy ( vyzliecť nohavice, ponožky),
pri vyšetrení prsníkov vyzliecť do pol pása,
pri vyšetrení brucha obnažiť brucho,
ev. pri iných vyšetreniach obnažiť vyšetrovanú časť tela.
Potom sa pacient uloží na lôžko podľa pokynov lekára. Na dobrý kontakt ultrazvukovej sondy s telom je potrebné aplikovať priesvitný gél, ktorý sa nanesie na telo. Vyšetrenie nie je bolestivé, trvá niekoľko minút. Po skončení vyšetrenia sa pacient utrie, oblečie a do niekoľkých minút je mu dodaný aj výsledok vyšetrenia, ktorý spíše lekár-rádiológ.

Inštrukcie

Ráno pred SONO vyšetrením brucha by ste nemali už nič jesť a piť, nežuť žuvačku, nefajčiť, necmúľať cukríky. Ak pravidelne užívate lieky, môžete ich užiť a zapiť malým množstvom vody ( nesýtenej- bez bubliniek). Malé deti do 3 rokov môžu jesť cca 3 hodiny pred vyšetrením, potom už nie.

Pred SONO vyšetrením je potrebné sa nahlásiť na centrálnom prijme

Dokumenty na stiahnutie

Žiadanka na SONO vyšetrenie
Dokumenty

Nezabudnite si vziať so sebou

Ak ste sa už zúčastnili lekárskeho vyšetrenia alebo konzultácie, je dôležité si tieto výsledky, prípadne dokumenty priniesť so sebou. Môžu to byť:
  • Kartička poistenca
  • Odporučenie lekára

Informácie a kontakty

MUDr. Jana Celušňáková

MUDr. Kornélia Schmidtová

Volať: 07:00 – 15:30

Ordinačné hodiny

Pondelok:
07:30 - 14:00
Utorok:
07:30 - 14:00
Streda:
07:30 - 14:00
Štvrtok:
07:30 - 14:00
Piatok:
07:30 - 14:00
Logo VŠZP
Logo Dôvera
Logo Union