Röntgenové snímkovanie (Skiagrafia)

MUDr. Jana Celušňáková
MUDr. Kornélia Schmidtová

O ambulancií

Pracovisko RTG skiagrafie je vybavená prístrojom SIEMENS MULTIX SELECT DR, s vyšetrovacím stolom a vertigrafom. Na našom röntgenovom pracovisku sa najčastejšie realizuje snímkovanie hrudníka, ktoré je indikované pri podozrení na zápal dolných dýchacích ciest. Ďalšou podstatnou skupinou vyšetrení je snímkovanie kostných štruktúr chrbtice, najčastejšie krčnej a driekovej a dolných končatín, pri podozrení na degeneratívne zmeny kostného aparátu, ale aj pri diagnostikovaní rôznych zlomenín. Medzi ostatné druhy vyšetrení patria snímky lebky, prínosových dutín, bedrových kĺbov a panvy, zápästia a členkov.

Na RTG pracovisku sa nevyžaduje špeciálna príprava pacienta. Vyšetrenia nie sú bolestivé, trvajú krátko. Súrni pacienti dostávajú podrobný popis rtg snímky ihneď, ostatní ich majú k dispozícii v poobedňajších hodinách toho dňa, alebo si ich môžu vyzdvihnúť kedykoľvek na recepcii pracoviska.

Pred RTG vyšetrením je potrebné sa nahlásiť na centrálnom prijme

Dokumenty na stiahnutie

Žiadanka na RTG
Dokumenty

Nezabudnite si vziať so sebou

Ak ste sa už zúčastnili lekárskeho vyšetrenia alebo konzultácie, je dôležité si tieto výsledky, prípadne dokumenty priniesť so sebou. Môžu to byť:
  • Kartička poistenca
  • Odporučenie lekára

Informácie a kontakty

MUDr. Jana Celušňáková

MUDr. Kornélia Schmidtová

Volať: 07:00 – 15:30

Ordinačné hodiny

Pondelok:
07:30 - 14:00
Utorok:
07:30 - 14:00
Streda:
07:30 - 14:00
Štvrtok:
07:30 - 14:00
Piatok:
07:30 - 14:00
Logo VŠZP
Logo Dôvera
Logo Union